spodnie męskie
Moda męska

Jak wybrać odpowiednie spodnie męskie?

Spodnie męskie to podstawowy element garderoby każdego mężczyzny. Bez nich nie da się stworzyć żadnej stylizacji – pomijając rodowitych Szkotów, którzy w niektórych przypadkach zakładają spódnice. Dlatego też każdy mężczyzna (bez względu na wiek,

spodnie męskie jeans

wykonywany zawód czy miejsce zamieszkania) powinien posiadać w swojej szafie co najmniej kilka par spodni. Oczywiście im jest ich więcej, tym lepiej, a najbardziej praktycznym rozwiązaniem jest posiadanie spodni w różnych modelach i uszytych z różnych materiałów. Taka sytuacja pozwala założyć spodnie odpowiednie do pory roku, okazji czy indywidualnych preferencji. Jednak jak pokazuje praktyka zakup męskich spodni nie jest zadaniem łatwym, a wielu przedstawicieli męskiego świata ma problem z ich wyborem. Zatem jak wybrać odpowiednie spodnie dla mężczyzny? Oto kilka podstawowych informacji.

Spodnie przeznaczone dla mężczyzn (bez względu na to, czy są to spodnie męskie jeansowe, skórzane, lniane czy uszyte z jakiegoś innego materiału) posiadają kilka podstawowych fasonów. Wśród najpopularniejszych modeli można wymienić cztery – regular, slim, skinny i baggy.

Spodnie męskie regular

Spodnie męskie regular (zwane inaczej classic fit) są najbardziej popularne i uniwersalne. Ich cechy charakterystyczne to przede wszystkim prosty, szerszy i luźniejszy krój oraz nogawka, która nie zwęża się w kierunku łydki i nie przylega do ciała. Ten typ spodni męskich jest niezwykle uniwersalny – pasuje dla panów w każdym wieku i o każdej figurze (chociaż najczęściej jest wybierany przez mężczyzn po 30 roku życia). Cechą znamienną spodni regular jest to, iż mogą być one wykorzystywane w bardzo różnych stylizacjach – codziennych, sportowych, miejskich czy bardziej eleganckich. Zatem spodnie o takim kroju pasują zarówno do marynarek, garniturów, t-shirtów, koszul, mundurów czy swetrów. Ich uniwersalność uwidacznia się także w materiałach, z których są one uszyte. W fasonie regular mogą być zarówno spodnie męskie jeansowe, sztruksowe czy drelichowe, jak i te materiałowe (na przykład spodnie lniane męskie lub bojówki uszyte z grubszej tkaniny). Ze względu na swoją uniwersalność spodnie o takim kroju cieszą się dużą popularnością.

Spodnie slim

Spodnie męskie slim (zwane inaczej fashion fit) to jeden z najmodniejszych fasonów – zwłaszcza wśród młodych mężczyzn. Cechą charakterystyczną tego modelu jest dokładne dopasowanie do sylwetki, dzięki czemu mężczyzna wydaję się być wyższy. Warto przy tym podkreślić, iż spodnie slim nie są przeznaczone jedynie dla panów charakteryzujących się szczupłą sylwetką. Takie fasony występują także w rozmiarze XXL, a odpowiednie dopasowanie może w sposób optyczny wyszczuplić krępą sylwetkę. Spodnie slim są dosyć uniwersalne pod względem stylistycznym – pasują zarówno do ubrań wąskich, jak i tych nieco szerszych (na przykład obszernych płaszczy czy luźnych swetrów bądź koszul). Najbardziej popularne spodnie w stylu slim to przede wszystkim powszechne jeansy lub sztruksy. Ale nie tylko. Takim krojem często charakteryzują się spodnie skórzane męskie, które pasują nie tylko na motor, ale także do oryginalnych i niecodziennych stylizacji.

Spodnie skinny

Spodnie skinny to propozycja przeznaczona przede wszystkim dla odważnych panów, którzy nie boją się eksperymentować. Dlaczego? Otóż spodnie skinny są bardzo obcisłe i opinające, co wymaga nie tylko bardzo szczupłej sylwetki, ale także pewnej ekstrawagancji. Jeszcze kilka lat temu spodnie skinny były charakterystyczne przede wszystkim dla subkultury punkowej – były to spodnie skórzane męskie, które doskonale podkreślały ten oryginalny styl. Dzisiaj spodnie skinny mogą być uszyte z wielu materiałów.

Spodnie baggy

Spodnie baggy zyskały popularność kilka lat temu i od tego czasu na stałe wkroczyły w szeregi mody męskiej. Spodnie o tym fasonie charakteryzują się luźnym stylem – i dlatego są popularne zwłaszcza w modzie codziennej i sportowej. Ich cechą wyróżniającą jest opuszczony krok, który może być połączony z prostymi lub zwężającymi się ku dołowi nogawkami. Dodatkowo spodnie baggy są często wzbogacone różnorodnymi aplikacjami, dużymi kieszeniami, oryginalnymi guzikami, niesymetrycznymi suwakami czy innymi nietypowymi elementami. Spodnie w stylu baggy są szyte z różnych materiałów – jednak najczęściej jest to jeans lub materiał dresowy. Oczywiście spodnie baggy nie są przeznaczone dla każdego mężczyzny. Jednak wśród osób młodych, oryginalnych i lubiących się wyróżniać zdobyły dużą popularność.

Spodnie męskie

Spodnie męskie to obowiązkowy element ubioru każdego mężczyzny – bez względu na wiek i preferowany styl. Dlatego też każdy z panów powinien zakupić co najmniej kilka par spodni – dostosowanych do pory roku, okazji czy konkretnej stylizacji. Oczywiście sam wybór konkretnego modelu jest bardzo indywidualny i uzależniony od gustu, figury czy preferowanego stylu. W tym przypadku nie warto kierować się chwilowym trendem czy obowiązującą w danym momencie modą. Najważniejsze jest to, aby spodnie były wygodne i dostosowane nie tylko do okazji, ale także upodobań. Tylko tak dopasowane spodnie sprawią, iż noszący je mężczyzna będzie czuł się pewnie i komfortowo.

Prowadzisz butik odzieżowy i chcesz mieć w swojej ofercie szeroki wybór spodni męskich na każdą okazję? Mamy rozwiązanie dla Ciebie! Najlepsza hurtownia spodni męskich Factoryprice.eu jest miejscem, w którym czeka na Ciebie szeroki wybór modnych modeli w przystępnych cenach. Nie zwlekaj, sprawdź sam!